Am avut o Duminică plină de surprize plăcute în satul Tabăra raionul Orhei, cu orchestra condusă de maestru Petre NEAMȚU și artiști de calitate ca: Ana Cebotari, Silvia Goncear, Raisa Bârnaz, Diamanta Paterău, Viorica Morari, Valentin Butucel.
Am savurat cu plăcere și ne-am încărcat cu energie pentru o perioadă de timp, căci orice clipă trebuie prețuită și petrecută cu drag. Trebuie să presurăm dragoste și bunătate pe unde trecem, ca cei ce vin după noi să poată și ei aduna din ce e mai frumos.
Primarul comunei Puțintei a participat la cea de-a V-a sesiune LEEN Moldova dedicată eficienței energetice și dezvoltării durabile
Experiența Comunei Puțintei, prezentată alături de bune practici și oportunități de finanțare pentru comunitățile locale În […]





